Martin začal svoju púť v IT svete v Žiline ešte na škole, a neskôr, počas svojej kariéry, pracoval na rôznych pozíciách.

Keď sa ako vedúci softvérových tímov a neskôr ako riaditeľ divízie dostal k Agile, produkt vyvíjaný pre zdravotné poisťovne bol z pohľadu klienta ale aj používateľov, veľmi úspešný.

V spolupráci so scrummastrami, produktovými vlastníkmi a aj vďaka zapojeniu samotných tímov, manažmentu spoločnosti a klientov agile transformácia nebola neprekonateľným problémom.

Martin pokračoval vo firme, ktorú dnes len málokomu musíme predstavovať, v spoločnosti Sygic. Ako šéfovi B2B divízie sa podarilo rozšíriť biznis aj do nových oblastí.

Kontrakty sa však museli zmeniť a prispôsobiť tak, aby vyhovovali agilným princípom tvorby produktu. Praktické skúsenosti s agilnými kontraktmi má na Slovensku len niekoľko firiem a Sygic je jednou z prvých spoločností, ktorej sa to podarilo s nadnárodným zahraničným klientom, ktorý nie je zvyknutý pracovať agilne.

Čo sa dozviete z Martinovho príspevku?

  1. Konečne odpovede pre snáď najčastejšiu otázku už od prvého ročníka ScrumImpulz. Ako na agilné kontrakty?
  2. Spoznáte ako Sygic vytvára produkt, ktorého vývoj je transparentným tak pre klienta, ako aj členov vývojového tímu.
  3. Dozviete sa ako je klient vtiahnutý do vývoja a smerovania produktu, ale aj o nastavenej forme spolupráce a komunikácie.

Pozývame vás na šiesty ročník konferecie o agilných praktikách ScrumImpulz 2018, ktorá sa uksutoční 31.5.2018 v Hoteli Chopin v Bratislave.